28 Ekim 2009 Çarşamba

Bu sene de "Prokopi Pera"

Görünen o ki, bu sene de kış sezonunda favori mekânım, ilk tercihim Prokopi Pera olacak. Akşamüstü, akşam ve gece… Hangi zaman dilimi olursa olsun, tercihim orası.Sebebine gelince:

Belki dikkatinizi çekmiştir, Türkiye’de genelde bir mekân ne hikmetse açıldığı yıl en iyi dönemini yaşar ve gittikçe düşüşe geçer. Genelde diyorum. Bu tabiî ki her yer için geçerli değil. İşte Prokopi Pera da bu genel tanıma girmeyen mekânlardan. Kalitesinden taviz vermeyen hatta bence her geçen gün daha da iyiye giden bir grafik çizen bir mekân.

Kınalıada’da sezon bitti ama Yudum ve Alex hâlâ hafta sonları balık+ekmek+rakı ya da sucuk+ekmek+şarap gibi hoş tekliflerle adanın son demlerinin tadını çıkarttırıyorlar ada severlere. (Şu adalar ve sorunları konusuna da başka bir yazı ya da yazı dizisi içinde değineceğim.)

İşte böyle ada ve şehir arasındaki koşuşturma içinde nefes almadan çalışan dostlarım Prokopi Pera’ya da kışa merhaba dedirttiler.


Yudum kendisi de rehber olduğu için rehberleri de unutmadı ve bir akşamüstü bizleri ağırlamak nezaketini gösterdi.
Gene çok sıcak ve çok zarifti ortam ve sunum.
Harika şaraplar eşliğinde gelen kanepeler, fondaki güzel müzik ve doyamadığımız sohbetler bizleri de coşturdu ve durmadan yer değiştirdik. Bir bardaydık, bir üst katta, bir dışarıda.

Her şey çok güzeldi.

Prokopi Pera değişmeyen bir kalite ve servis anlayışına sahip. Bu bence onların en büyük artı puanı. Elemanlar gene bildik o güler yüzlü, amatör ruhlu profesyoneller. Mutfak gene bir harika, Yudum da Alex de çıkmıyorlar mutfaktan. Bu sezon müthiş sürprizler var mutfağında Prokopi Pera’nın.

İşin en güzel tarafı da şu: Yudum’un teknolojiye olan merakı ve yatkınlığı sayesinde Facebook paylaşım sitesinde başından beri gerek Prokopi Pera’da gerek Kınalıada Prokopi’de ne zaman ne var hep haberdar olduk. Şimdi de Prokopi Facebook’tan sonra bütün dünyayı sarsan ve cidden çok önemli bir paylaşım platformu olan Twitter’da.

Harikasınız! Her zamanki gibi…

Müthiş bir yaz geçirttiniz herkese adada. Şimdi de soğuk kış aylarını sımsıcak hale getireceksiniz. Biliyorum…

Her zaman dediğimi tekrarlamak istiyorum:

Ellerinize, beyninize, gönlünüze sağlık Yudum, Alex ve emeği geçen herkes.

Herkese tavsiye ederim, gidin ve şımarmanın ve şımartılmanın tadını çıkartın.

Prokopi Beyoğlu

Kurabiye Sokak No. 17 Beyoğlu – İstanbul

Tel: 0212 – 292 59 76

2 yorum:

iko dedi ki...

Nünücüğüm yaa...Bir akşamüstü beni de götürür müsün? Seninle bir uzun sohbet etsek ve sevgili Yudum da bizi bir güzel şımartsa mesela...Güzel olmaz mı? Hadi öptümmmm.İko

Nükhet Everi dedi ki...

İkocum... Seni ne zaman arasam beni atlatan sensin. Ben artık çekiniyorum açıkçası senden randevu istemeye. Bence sen ara ve uygun zamanında gidelim. Ço ciddiyim!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails